Beszámoló az 1956-os forradalom emlékére rendezett műsorról

2021. 10. 19.

Október 18-én tartotta egyesületünk könyvbemutatòval egybekötött ünnepi megemlèkezèsèt az 1956-os forradalom ès szabadsàgharc emlèkère. Ünnepi eseményünket a Himnusz elèneklésèvel nyitottuk, majd Dr.Smuk Andràs elnök ùr üdvözölte a megjelenteket. Dr.Nagy Andor, Magyarorszàg rendkìvüli ès meghatalmazott nagykövetének szìvbemarkolòan szèp ünnepi beszédében a megemlèkezès mellett mèltatta az Europa-Club tevèkenysègèt és érdemeit, amelyeket 1956 örökségének továbbadása során szerzett 57 év alatt.

Beszéde után következett egyesületünk gondozásában 2021.oktòberèben kiadásra került „Megmentett Sorsok” c. kiadvány bemutatása, amelynek alapjául egy eredeti, a Nádas-csalàd hagyatèkábòl származò kèzzel ìrott naplò szolgált, az 1956-os menekültek andaui határon valò átjutásáról. A könyvet S.Nádas Ágnes, unoka, a napló adományozòja családi vonatkozásban, majd Dr.Ràcz János, törtènèsz pedig szakmai szemmel mutatta be.

A csodálatos, lèlekemelő ünnepi műsor mèltò zenei keretèt az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium tanulòinak 5 tagú kòrusa nyùjtotta, Pálmai Árpád karnagy vezetèsével. Szìnvonalas repertoàrjukbòl egy különlegessèget is hallhattunk: Szent Özsèb himnuszàt, amely mèg ilyen formàban soha nem került bemutatàsra.

A zenei betétek között Maronka Csilla és Széplaky Géza, az esztergomi Babits Mihály Színház két színművésze lèpett fel csodàlatos szépirodalmi vàlogatàssal.

Ezùton is hàlàsan köszönjük mindannyiuknak a szèp ès emlèkezetes ünnepi esemény megvalòsìtàsàt!